Advent – co podniknout během Vánoc

Advent a málo času

Letos mi advent, a vše s ním spojené, proklouzl mezi prsty neuvěřitelně rychle. Kvůli škole, jsem neměla moc času podniknout mou vánoční klasiku, ale alespoň pár věcí jsem stihla a tak přináším trochu inspirace i vám.

Advent – Bucket list

  1. Vánoční trhy –  advent a Vánoce mám neodmyslitelně spojené s vánočním trhem a stánky s trdlem, svařeným vínem či rukodělnými výrobky. K mé radosti jsme je stihli ještě s F. navštívit. Stavili jsme se na náměstí Míru, kde byly naprosto nádherné a kouzelné trhy. O pár dní později jsme se podívali i na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde trhy byly také, ale přišli nám víc strohé. Samozřejmě nesmíte vynechat trhy na Staroměstském náměstí, avšak na ty je nutné se obrnit trpělivostí.
  2. Pečení cukroví – Česká vánoční klasika, u nás máme tradici, že každý rok zkoušíme nový druh. Letos to vyhrály skořicovo-ořechové tyčinky.
  3. Perníková chaloupka – letos jsme se přesvědčily i do výroby chaloupky, a i když má křivá okna, poměrně se nám povedla. Nechyběli ani klasické perníčky, které jsme
  4. Svařené víno nebo džus – neodmyslitelně mi k Vánocům patří svařený džus nebo víno, výroba je snadná. Do rendlíku jen přidáte skořici a hřebíček, u vína i cukr a pomeranč, svaříme a skvělý nápoj na zahřátí je hotov.
  5. Bruslení – nejsem sice nejšikovnější, co se bruslení týče. Přidržuji se jak mantinelů, tak doprovodu, ale i tak mě to neuvěřitelně baví. Obzvlášť pokud je již setmělo, všude svítí světýlka a ve vzduchu je cítit sníh.
  6. Procházka – na Vánocích miluju, jak je brzy tma a vše je krásně nazdobeno. Ráda se tou dobou toulám po Praze, ruce zabalené v palčácích a neohrabanou packou se držím milého. Po cestě si dáme svařák nebo kávu a užíváme si, jak jsou všichni milejší a vše je hezčí. Letos to na krásu vyhrál Václavák, který mi výzdobou připomínal Champs-Élysées.
  7. Výlet – každoročně se vydáváme s rodinou někam na vánoční výlet a tím si zkrášlíme advent. Obvykle jedeme do Drážďan nebo Vídně, letos jsme zamířili do našeho milého Brna.
  8. Vánoční filmy – Vánoční filmy jsou jedny z nejkrásnějších, jsou plné lásky, očekávání a naděje, a to čas od času potřebujeme všichni.
  9. Louskáček – krásný vánoční příběh, který si každý advent ráda vychutnám. Letos jsme ho viděli v divadle Hybernia.
  10. Darování – každý rok se zapojujeme do darování pro ostatní, kteří nikoho nemají. Buď vybíráme dárky pro děti z dětského domova nebo pro seniory a nezapomínáme ani na útulky.

A jaké jsou vaše vánoční tradice, které si nenecháte žádný rok ujít? A jak probíhá váš advent?

 

Napsat komentář