Kralovstvi-plne-arganii-navsteva-mesta-Agadir

Království plné argánií – návštěva města Agádír

Agádír – brána do Maroka.

Na začátku léta jsem měla tu možnost vydat se do Maroka. S dnešní společenskou situací nás od toho hodně lidí zrazovalo, ale i tak jsme v červenci přistáli v jihozápadním městečku Agádír.

Letovisko Agádír

Agádír je jedno z hlavních letovisek, které v Marockém království turisté navštěvují. Nachází se u Atlantského oceánu a je známo nejen svou podobností s evropskými městy, ale také velmi specifickým klima, které byste na africkém kontinentu nečekali.

Hned první den jsme byly svědky proměnlivého agádírského počasí. Ráno u oceánu jsme nezahájily na pláži s opalovacím krémem v ruce, ale Maroko nás přivítalo ranní mlhou a studeným větrem, který nás donutil vytáhnout nejteplejší oblečení, které jsme si s sebou přivezly a ochutnat tradiční mátový čaj.

Agadírský opar se ztratil okolo poledne, přesně jak nám místní zvěstovali. Díky odpolednímu sluníčku jsme si mohly konečně plně vychutnat první náznaky typického Maroka, kdy jsme na hlavní městské promenádě, mezi místními lidmi, jež nám nabízeli marocké výrobky, zahlédly několik líně pochodujících velbloudů.

Z Agádíru do Marrakéše

Pokud jste jako my, spíše cestovatelský typ nežli člověk s knihou na pláž, tradiční Maroko se vydejte hledat do Marrákeše. Z Agádíru do Marrakéše vede nová dálnice, která cestu zkrátila na necelé čtyři hodiny a vám se tak naskytne možnost prohlédnout si po cestě proměnlivou marockou krajinu. Pokud budete mít štěstí, tak i v arganovém háji zahlédnete takzvané létající kozy – kozy které se pasou v korunách argánií. Nám se to bohužel letos nepoštěstilo, tak snad za rok!

Napsat komentář