Jedno-srdce-dve-mesta-vztah-na-dalku

Jedno srdce, dvě města: vztah na dálku

Jedno srdce

Jeden rok a osm dní, co jsem tě poznala. Pamatuji si to jako včera, měl jsi bílé tenisky a já si říkala, jak je proboha někdo může nosit. Vždyť jsou hned špinavé a ke spoustě věcí vypadají hrozně. Ale pak jsi se usmál a já zapomněla na tenisky, na nervozitu a na svět. Tři hodiny mi stačily, abych se do tebe zakoukala. Dvě sklenky vína stačily, abys mne mohl políbit.

Jedna zmeškaná tramvaj stačila, abychom spolu strávili noc. Praštěnou noc, kterou jsme prožili nazí na střeše. Jeden měsíc stačil, abych s tebou chtěla trávit každou minutu. Dívat se do tvých pomněnkových očí, nechat si opravovat mou angličtinu, vdechovat tvou vůni a poslouchat tvou francouzštinu. Jedna noční tramvaj stačila, abys mi vyznal lásku. Jeden zelený náramek stačil, abych si přišla tvoje. Jedno elpíčko od Santany stačilo, abych viděla náš život. Jedno odpoledne v Riegru stačilo, abys plánoval naší svatbu.

Dvě města

A jedno město stačilo, aby všechno zmizelo. Přehrává se mi to v hlavě od konce až na začátek, jako když přetáčíš video. Sedíme spolu na dece a ty mi říkáš, že odjíždíš. Nebe je pochmurné, jako by měla přijít apokalypsa a já už nic necítím. Vidím to všechno pozpátku. Doteky, polibky, noční tramvaje, víno a ty bílý tenisky. V uších mi šumí a až po chvíli tě opět vnímám. Jako bych najednou byla milion kilometrů od tebe. Rozhodujeme se, že zůstaneme spolu, i když nás bude dělit dva tisíce tři sta dvacet jedna kilometrů.
Jeden poslední měsíc stačil, aby náš vztah byl vážnější, krásnější a intenzivnější. Jedno letadlo stačilo, abych přišla o část sama sebe. Jeden noční telefonát stačil, abys to ukončil. Vzdálenost mezi námi nebyla daná kilometry, které dělily naše města. Byla nastavena tebou, byla to obranná zeď. Řekl jsi, že jsem mladá, a že takhle žít nemám. Slyšel jsi mě plakat, řekl jsi že mě miluješ, ale i tak jsi to skončil. Jedna probdělá noc stačila, abych se rozhodla za tebou letět. Jedna ukecaná holka stačila, abychom se viděli. Jedna rozbitá sklenka stačila, abys mi řekl pravdu. Jedna zlá nemoc stačila, abychom už nikdy nebyli spolu.

 

2 komentáře: „Jedno srdce, dvě města: vztah na dálku

Napsat komentář