Napad-na-filmovy-vecer-Lucky-number-Slevin-Nabit-a-zabit

Nápad na filmový večer – Lucky number Slevin: Nabít a zabít

Lucky number Slevin

Už podle názvu mě tento film malinko odradil, říkala jsme si, že to bude další akční film a já ne ně až tak moc nejsem. V zájmu zachování rvztahové demokracie, jsme však slevila a aniž bych se podívala na sypnopsy, film jsme si pustili. F. už film znal a byl z něj unešen, tak se u každé scény koukal, jak reaguji. To mi moc nepřidalo, ale po pár minutách jsme se do filmu nechala vtáhnout.

O čem film pojednává

Hlavní hrdina Slevin, tak říkajíc smolař. Zatímco je jeho dům určen k demolici, on se vydává za svou přítelkyní, která už ovšem má jiného. Aby měl alespoň nějaké zázemí vydává se do bytu svého přítele Nicka Fishera, který bydlí v New Yorku. Avšak Nick doma není a Slevin, si tak byt od něj půjčí. New York je místo plné gansterů a kriminálníků, a tak Nickova nepřítomnost přivede Slevina do větších problémů. Dva nejznámější a nejrespektovanějsí gangsteři Boss a Rabbi, byli dříve partnery, ale stali se z nich nepřátelé, se vzájemně obviňují ze záhadných a nedávných vražd bookmakerů. Slevin, který se stihl seznámit s okouzlující sousedkou Lindsey, se dostává do problémů, když je Bossovými lidmi odveden z bytu. Ti si myslí, že Slevin je ve skutečnosti Nick a on nedokáže gangstery přesvědčit, že je někdo jiný. A tak se Slevin ocitne až u Bosse, který mu nabídne, aby splatil svůj dluh tím, že zabije Rabbiho syna…

Napad-na-filmovy-vecer-Lucky-number-Slevin-Nabit-a-zabit

Hvězdné obsazení a skvělý scénář

Film, který má hvězdné obsazení, od Bruce Willise po Morgana Freemana, je skvěle natočen. Kamera koresponduje se skvělým a nápaditým scénářem, který je nabitý několika zvraty a skvělými nápady. Možná akorát uprostřed by film mohl být více plynulý. Nicméně za mě si film zaslouží určitě minmálně čtyři hvězdičky a určitě odpovídá skvělému hodnocení na ČSFD.

Pokud stále nevíte, zda si Nabít a zabít pustit, tak se podívejte na trailer.

 

Napsat komentář