nas-podzimni-vylet-liberec

Náš podzimní výlet – Liberec

Hledání správné destinace – Liberec

Tento týden nám dali ve škole rektorské volno, a i když mám spoustu práce kterou bych měla dohnat, rozhodli jsme se s F. vyjet spolu konečně na výlet. Domlouváme se už od květa, a i přesto, že už jsme spolu vyrazili na festivalu do Karlových Varů a do Milána s přáteli, byl to po dlouhé době jen náš vlastní výlet.

Už to u nás skoro vypadalo, že se zase nedomluvíme a nikam nepojedeme, ale nakonec mi F. v pondělí večer řekl, že si mám zabalit a že v úterý jedeme. Čekal na nás Liberec.
Kvůli dalším technickým problémům na autě, jsme si raději zaplatili autobusu a vydali se na cestu.

Liberec a hotel Praha

F. našel skvělý hotel přímo v centru Liberce, hotel Praha, a tak jsme to z autobusové zastávky měli kousek. Ubytovali jsme se a vydali jsme se na průzkum okolí. Hned první jsme viděli nádhernou Libereckou radnici, která v šeru majestátně zářila. Jako praví milovníci kávy jsme si to poté namířili do krásné kavárny Fofr, která je kousek od radnice. Kavárna nás mile překvapila a více si o ní můžete přečíst v příštím článku.
Posilněni kávou jsme se rozhodli město prozkoumat víc prošli se v podvečerním centru a zašli si na vynikající jídlo do Chicago Bar & Grill.

nas-podzimni-vylet-liberec

podvečerní radnice – Liberec

Liberec – zoologická zahrada a kavárna Mikyna

Ve středu jsme si přivstali na vynikající snídani a po práci jsme se vydali do ZOO a Botanické zahrady. Po cestě jsme se chtěli ještě stavit na Liberecké radnici a podívat se na věž. Kvůli časovým možnostem, jsme to nakonec odložili na druhý den. ZOO jsme si užili, byli jsme tam v podstatě sami. I přesto, že venku už byla zima, ještě dost zvířat bylo ve venkovních výbězích. Po ZOO nám vyhládlo a tak jsme se cestou stavili v kavárně Mikyna. Mají tam skvělé jídlo a kávu, určitě se o této kavárně na mém blogu ještě dočtete. F. si dal hruškovou limonádu a já mu ji jen tiše záviděla. Na Botanickou se ve středu nedostalo, už jsme se jen procházeli po osvětleném Liberci a užívali si podzimní atmosféru.

nas-podzimni-vylet-liberec

kavárna Mikyna – Liberec

Čtvrteční Liberec a nešikovná Mája

Liberec se ve čtvrtek nesl ve znamení našeho odjezdu. Bohužel neměli takové štěstí, jaké bychom si přáli a nestihli jsme vlastně nic, co jsme chtěli. Měli jsme v plánu radniční věž a Botanickou nebo Ještěd. Jelikož jsem ale pěkný trdlo, tak jsme si po cestě na ranní kávu podvrtla kotník a před hodnou skupinou lidí sebou švihla. Odřela jsem si jak koleno, tak ruce a jen tak tak jsem pajdala po Liberci. F. mě tak vzal ten den akorát na tu kávu do Kafe Kytka a pak už jsme vyrazili z Liberce domů.

nas-podzimni-vylet-liberec

kavárna Kafe Kytka – Liberec

 

Doufám, že se vám dnešní článek líbil a napište mi vaše typy na výlety.Booking.com

2 komentáře: „Náš podzimní výlet – Liberec

  1. Určitě Český Krumlov! Tam zamiřte s F. příště. A Tábor je taky krásný. Tam můžeš zakotvit u jedné kočkomilky 😉

Napsat komentář