Výlet do Krakowa - Rynek Główny, Sukiennice - den první

Výlet do Krakowa – Rynek Główny, Sukiennice – den první

Konec zkouškového a odměna v podobě výletu

Na začátku února jsme se po dvou měsíční pauze, kdy F. byl pracovně v Paříži, měli konečně setkat. Rozhodli jsme se, že si uděláme společný výlet do Krakowa, F. už tam byl, ale pro mne to byla premiéra.

Pár dnů před odjezdem jsme našla skvělý hostel, přes stránky HostelBookers (odkaz zde), který měl být hned v centru Krakowa, a nejen že byl hezký, tak i poměrně levný. Už nám jen chybělo zařídit si příjezd v podobnou dobu a zabalit si.

Dlouhá cesta do Krakowa

Já jsem odjížděla s FlixBus v pátek ráno a F. letěl z Paříže přes Varšavu. Cesta, jak to, tak bývá byla poněkud zdlouhavá, ale jelikož jsme toho v noci moc nenaspala, tak jsem alespoň kus cesty v klidu prodřímala a byla jsem odpočatá, jakmile jsem dorazila do Krakowa.
Okolo čtvrtém už jsme přijeli na autobusové nádraží a já s nemohla dočkat až bude šest a já konečně uvidím F. Zjistila jsme si, že autobusové nádraží je kousek od centra, a tak jsme za pomoci mapy rychle našla hlavní náměstí Rynek Główny, na kterém se nachází nádherná budova tržnice, radniční věž a, jak jsem zjistila vzápětí, i náš hostel. Ubytovala jsem se v čistém, nikterak velkém, ale útulném pokojíčku s oknem do vnitrobloku a rozhodla se jít prozkoumat okolí, ještě před srazem s F.

Večerní náměstí Rynek Główny

Náměstí již bylo zahaleno ve tmě a budova tržnice, radniční věž a Mariánská bazilika byly nádherně nasvíceny. Všude po obvodu náměstí stály kočáry tažené koňmi a terásky restaurací s kamny, aby zákazníkům nebyla zima. Kdyby hned za mnou nestála Sukiennice, skoro bych si myslela, že jsme se ocitla na Staromáku.
Z Ryneku jsem se vydala do jedné z hlavních ulicí, do Floriánské, která vede až k Floriánské bráně (Brama Florianska) a zbytkům původního opevnění města. Měla jsem ještě dost času do příjezdu F., a tak jsme nad šálkem kávy začala vymýšlet, co všechno musíme vidět a podniknout. Měla jsem několik typů na ty nejznámější památky, ale chtěla jsme si najít i nějaké méně známé, a hlavně nějaké kavárny a dobré restaurace.

Gruzínská restaurace a první dojmy

Na Floriánské ulici, které se také přezdívá Královská cesta, je spousta obchůdků a řekla bych, že je to jedna z menších nákupních tříd. Pokud se vydáte, jako já, směrem z centra, tak projdete Floriánskou bránou, odkud se můžete vydat doleva k zámku Wawel a nebo přes park k Galeria Krakowska, nákupnímu středisku přes které se dostanete jak na autobusové, tak vlakové nádraží.
S F. jsme se sešli právě v Galerii Krakowska, kam mu přijel vlak z letiště. Dali jsme mu věci na pokoj a vydali se na večeři do gruzínské restaurace Chaczapuri. Já jsem před tím nikdy gruzínské jídlo neměla, ale bylo moc dobré a na porcích rozhodně nešetřili.
Po večeři jsme si ještě šli projít Staré město a po cestě si dali drink v jednom z barů.

Výlet do Krakowa - Rynek Główny, Sukiennice - den první
Budova tržnice – Sukiennice

Vylet-do-Krakowa-Rynek-Głowny-Sukiennice-den-prvni
Mariánská bazilika

 

 

 

Napsat komentář